Presenečenje za varovance Doma upokojencev

1.oktobra praznujemo mednarodni Dan starejših, ki ga je razglasila Generalna skupščina Združenih narodov.

Predstavniki Doma upokojencev in Centra za krepitev zdravja Izola so v soboto, 1.10.2022 organizirali sprehod s svojci in stanovalci doma. Našo šolo so povabili k sodelovanju in z veseljem smo se odzvali. Zbrali smo se na Svetilniku, kjer je potekalo razgibavanje, ki so ga dodatno popestrili učenci naše šole.

Skupina učencev iz 3.b in 4.b razreda je pod mentorstvom učiteljic Sabine Dražič in Ane Škrbina, na travniku pred svetilnikom zaplesala pesem Lep sončen dan. Delavnico s terapevtskim psom so pripravili trije učenci iz 5. in 7. razreda pod mentorstvom učiteljice Andreje Štucin Cergol ter terapevtskim parom iz društva Tačke pomagačke Katarino Seničar in škotsko ovčarko Ellie.

Tako smo, kljub deževnemu jutru in temnim oblakom, varovancem Doma upokojencev Izola in sebi polepšali dan ter pričarali nasmeh na obraz.