Zbiralna akcija papirja

Obveščam vas, da se na naši šoli z današnjim dnem začenja nova zbiralna akcija papirja. To pomeni, da od danes naprej doma zbirate stari papir.

Spodaj – kot vedno – nekaj mini podjetniških idej za v razmislek, vedno pa je dobrodošlo, če ste izvirni:

• postavim škatlo k poštnim nabiralnikom v svojem bloku, v bloku pri drugih družinskih članih in prijateljih (starih starših, tetah, stricih …),
  • na pošti ali v trafiki se zmenim, da npr. enkrat na teden poberem njihove papirnate odpadke,
  • v trgovini (dveh, treh …) se zmenim, da prevzamem njihove papirnate odpadke v določenih časovnih intervalih,
  • prosim starše, da zbirajo star papir v službi,
  • grem od vrat do vrat v svojem in sosednjih blokih …

Pomembno: kupi papirja naj bodo zavezani z vrvico ali z lepilnim trakom v približno 20 cm visoke snopiče zaradi lažjega tehtanja in rokovanja.

Karton šteje za papir slabše kvalitete in niža odkupno vrednost papirja, zato vljudno prosim, da zbirate zgolj časopisni papir, zvezke, knjige ter reklamne letake.

Zaključek zbiralne akcije papirja bo predvidoma sredi meseca novembra. Natančen datum je odvisen od vremenske napovedi in bo objavljen naknadno. Kako bo zbiralna akcija vključena v organizacijo celotnega delovnega dneva, boste obveščeni pravočasno.

DENAR OD ZBRANEGA PAPIRJA BO NAMENJEN ŠOLSKEMU SKLADU. RAZRED, KI BO ZBRAL NAJVEČ PAPIRJA, BO PRIMERNO NAGRAJEN.

Z akcijo zbiranja papirja podpiramo in uresničujemo cilje naše šole kot dela mreže slovenskih Zdravih šol. Naj jih navedem le nekaj:

• podpiranje sodelovanja med učitelji in učenci, učitelji med seboj ter med učenci;
  • spodbujanje k različnim dejavnostim in oblikovanje raznovrstnih pobud;
  • utrjevanje povezave med šolo, domom in skupnostjo;
  • skrb za naš planet, našo sedanjost in prihodnost (recikliranje) ipd.

Hvala ker sodelujete
Ana Lončar